Jakou techniku používám?

Moje úplně první fotoaparáty byly značky Canon, kdy jsem postupně přecházel na vyšší a profesionálnější řady. Nakonec mi padl do ruky Canon EOS 5D Mark IV, který mi na dlouho dobu poskytl své služby. Bohužel mi ale po čase tato značka nedokázala poskytnout něco skutečně ,,kulervoucího“ za dobrý peníz. Pro klienty chci totiž jen to nejlepší, ať nám neuteče jediný důležitý okamžik.

Po dlouhém zvažování a hledání vhodné náhrady jsem v roce 2018 vybral Sony A7 III a musím poctivě říct, že to byla ta nejlepší volba. Celkový přechod na nový systém sice stál ne zrovna malé peníze, ale je třeba si uvědomit, že na akci si vždy beru vše 2x (technika může nemile překvapit). Nicméně každý, kdo s touto technikou měl příležitost pracovat potvrdí, že je to opravdu smysluplná investice. K tomu chci jen poznamenat, že vůbec nechápu ty fotografy, kteří si k práci berou jen jednu sadu a už z takového detailu můžete z části posoudit přístup samotného fotografa k zakázce.

Co se týká objektivů, používám Sony, Tamron a dokonce i pár oblíbených od Canonu, které jsem nedokázal zahodit. Ohledně blesků, střídám systémový od Sony, ale také studiové Godox a Wallimex. Batoh na techniku mám od již zaniklé firmy Kata.

Co tím vším chci říct?

Jak najdete v mém příběhu, nepovažuji se úplně za profesionála, ale čistě za člověka, který miluje svoji práci. To ovšem neznamená, že nechci disponovat tím (pro mě) nejlepším dostupným vybavením. Vyzkoušel jsem jich za svoji praxi celkem dost a nespokojím se jen s tím, že to fotí skvěle.

Musí to být perfektní, protože si to zasloužíte.

Copyright © 2023 Photoboxbest | Audioman by Catch Themes